Bliskie i dalekie okolice Krakowa

Kraków przez wiele osób jest uważane za jedno z najpiękniejszych miast w Polsce. Posiadając tyle pięknych miejsc niejednokrotnie nikt nie wie, że takie miejsca i okolice istnieją. W artykule zostaną przedstawione bardzo oryginalne lokalizacje warte odkrycia.

Kolorowe schody na Tatrzańskiej

Są one ukrytą perełką, o której mało kto wie. Schody te umiejscowione są w bardzo ustronnym miejscu, oddalonym od miejskiego zgiełku, a cytaty na każdym stopniu pozwalają na chwilę oderwania i zadumania. Schody na ul. Tatrzańskiej na Podgórzu w Krakowie zostały pomalowane w 2013 roku. Po skończonym festiwalu zostały w takiej formie do dziś. Od tego momentu są dość ciekawą atrakcją dla turystów i części mieszkańców miasta.

Kamieniołom Liban

Kamieniołom nazwano po współzałożycielu spółki „Liban & Ehrenpreis” – Bernarda Libana. Do dziś na dnie kamieniołomu można zauważyć dość ciekawe metalowe piece do wypalania wapienia, powstały w latach siedemdziesiątych. Dodatkowo z tym miejscem jest związana dość istotna ciekawostka. Kamieniołom znalazł się w dość popularnym filmie Stevena Spielberga, “Lista Schindlera” z 1994 roku. Przedstawiał krakowskie getto, z tego względu do teraz można tam znaleźć jeszcze filmowe rekwizyty, chociażby skały pod postacią żydowskich grobów.

Dłubniański Park Krajobrazowy

Według wielu zwiedzających jest to tzw. ,,lokalne odkrycie” jeśli chodzi o okolice Krakowa. Jest bardzo lubiany przez turystów i dość oryginalny. Ponadto znajdą się bardzo piękne krajobrazy i niezwykłe zabytki kulturowe – stare świątynie i położone wśród zieleni dwory. Każdy, kto pragnie odkrywać coś mało znanego, znajdzie tu coś dla siebie.

Auschwitz tour – dlaczego akurat to miejsce?

Jeżeli ktoś planuje konkretną wycieczkę po dalszych okolicach Krakowa, zaledwie godzinę drogi dalej jest Muzeum Auschwitz w Oświęcimiu. Sama jego historia jest dość przerażająca i każdy powinien się z nią zderzyć. Warto wykupić zwiedzanie z przewodnikami, którzy z ogromną pasją do historii oraz wiedzą, bardzo wczuwają się w historię tego miejsca. Obóz Auschwitz https://www.seekrakow.com/en/auschwitz-birkenau/ odwiedziło już miliardy ludzi.