Ciekawy punkt na mapie Warszawy

Warszawa to miasto, które nie przestaje zaskakiwać oryginalnymi i ciekawymi atrakcjami. Na mapie Warszawy pojawiło się właśnie nowe miejsce, które codziennie przyciąga szeroką grupę odwiedzających. Muzeum wódki w Warszawie, bo to o nim mowa zaskakuje ogromną ilością zbiorów oraz ciekawą historią tego popularnego na całym świecie alkoholu. Dlaczego warto poświęcić popołudnie i tam się wybrać ?

1. 10.000 eksponatów wartych uwagi

Muzeum wódki polskiej zlokalizowane w Warszawie to jedyne miejsce na całym świecie, które w 100% poświęcone jest wódce. Muzeum to znajduje się przy Placu Teatralnym w Warszawie i otwarte jest codziennie, z wyjątkiem poniedziałków. Na miejscu na zwiedzających czeka ponad 10.000 eksponatów, które szczegółowo i precyzyjnie pokazują historię powstania wódki oraz to, jak zmieniał się ten alkohol na przestrzeni kilkudziesięciu lat. 

2. Degustacja alkoholu w wyjątkowym miejscu

Muzeum wódki w Warszawie ma jeszcze jedną, dość nietypową atrakcję dla odwiedzających to miejsce. Po intensywnym zwiedzaniu, można doświadczyć degustacji wyjątkowych i oryginalnych alkoholi w Restauracji Elixir i koktajlbarze The Roots. To bardzo przyjemny i ciekawy punkt programu, z którego korzysta wielu pełnoletnich odwiedzających to miejsce. 

Zdecydowanie warto odwiedzić to muzeum, by przekonać się jak bogatą i ciekawą historię ma uwielbiany przez Polaków trunek. Dodatkowo, samo Muzeum i klimat w nim panujący sprawia, że człowiek ma wrażenie, że przenosi się w podróż do przeszłości, która jest niezwykła i magiczna.