Dlaczego warto odwiedzić kopalnie soli w Wieliczce?

Zagraniczny turyści mówią niej salt mine Kraków https://www.seekrakow.com/en/wieliczka-salt-mine/. Dla Polaków znana jest przede wszystkim pod nazwą kopalnia soli Wieliczka. To niezwykłe miejsce, które przez wiele lat było jedną z najważniejszych kopalń w Polsce. Dziś stanowi najważniejszą atrakcję turystyczną regionu, a także jedną z najważniejszych całego kraju. Dlaczego konkretnie warto odwiedzić to miejsce?

Walory edukacyjne

Szacuje się, że miejsce, w którym znajduje się salt mine Kraków, służyło do wydobywania soli nawet od 4 tysięcy lat. Właśnie z takiego okresu znaleziono tam liczne prymitywne narzędzia i przyrządy, które na to wskazują. Przez całe stulecia, w czasie trwania państwa polskiego, kopalnia działała i przynosiła ogromne dochody. Dziś, gdy już nie jest w użyciu i oddana została do zwiedzania turystom, każdy może na własne oczy zobaczyć miejsce równie stare, co sama polska.

Walory wizualne kopalni

Sama historia oraz walory naukowe to jednak nie wszystko, dlaczego Wieliczka cieszy się tak ogromną popularnością. Jest to miejsce przede wszystkim niezwykle efektowne pod względem wizualnym. Znajdujące się ponad 100 metrów pod ziemią komnaty, jeziora, korytarze i pomieszczenia, to naprawdę przepiękne miejsca, które przenoszą odwiedzającego praktycznie do innego świata, niż to, które znajduje się na powierzchni. Warto doświadczyć tego widoku, ponieważ z pewnością pozostanie w pamięci przez wiele długich kolejnych lat życia.