Dlaczego warto zdecydować się na śpiwór puchowy?

Mogłoby się wydawać, że wybór odpowiedniego śpiwora to banalne zadanie, jednak nie zawsze tak jest. W sprzedaży znajdziemy wiele różnorodnych modelów, jednak tylko nieliczne są godne zainteresowania.

Wiele doświadczonych osób odradza zakup modeli posiadających wypełnienie syntetyczne. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że posiadają one średnie parametry użytkowe. Raczej nie sprawdzają się one w ekstremalnych warunkach. Właśnie dlatego warto wziąć pod uwagę śpiwór puchowy, który posiada wiele zalet.

Doskonała izolacja termiczna

Śpiwory puchowe posiadające naturalne wypełnienie mogą być eksploatowane w rozmaitych warunkach, a wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb. Faktem jest, że zapewniają one doskonałą izolację termiczną. W praktyce oznacza to, że chronią one przed wyziębieniem organizmu np. podczas spędzania nocy w namiocie. Oczywiście opisywane produkty również występują w wielu różnych wariantach. Z pewnością nie można jednoznacznie powiedzieć, który z nich sprawdzi się najlepiej.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie zweryfikujmy jakość wypełnienia oraz jego sprężystość. Wiadomym jest, że liczy się również zakres temperatur, który podawany jest przez producenta.

Śpiwór puchowy przepuszczający powietrze

Materiały syntetyczne zwykle nie oddychają, co jest równoznaczne z ryzykiem gromadzenia się wilgoci. Negatywnie wpływa to na wygodę użytkownika. Takie zjawisko może doprowadzić do gromadzenie się bakterii i drobnoustrojów. Nie można również nie wspomnieć o nadmiernej potliwości.

Pod tym względem wypełnienie naturalne sprawdza się o wiele lepiej, niż syntetyczne. Przede wszystkim ten śpiwór łatwiej jest utrzymać w czystości. Posłuży niezawodnie przed wiele sezonów. Pamiętajmy jednak o tym, że puch naturalny wymaga szczególnej pielęgnacji. Tylko wtedy przez lata zachowa on swoje pierwotne właściwości.