Mity na temat Muzeum Wódki Polskiej w Warszawie

XXI wiek to czas, którym niestety każdy może napisać dowolne bzdury w internecie. Tak też niestety często dość się dzieje, zaś my w takie mity wierzymy. Poniżej zatem zostaną obalone najważniejsze mity dotyczące Muzeum Wódki Polskiej w Warszawie.

Mit numer 1 – Muzeum Wódki Polskiej nie posiada nic ciekawego

Przede wszystkim warto obalić najważniejszą rzecz, a mianowicie to, że rzekomo Muzeum Wódki Polskiej nie posiada żadnych ciekawych eksponatów. Generalnie trzeba w tym momencie podkreślić, że nie jest to prawda. Muzeum to należy do jednych z najbardziej nowoczesnych muzeów w Polsce. Znajduje się tu naprawdę wiele przeróżnych instalacji multimedialnych, wirtualnych pracowni itp. W zasadzie to już początek wycieczki zaczyna się w pracowni alchemika. Dalej zaś przechodzi się przez dworek szlachecki, nowoczesną fabrykę czy do technik pracy barmana. Oczywiście wizyta może być zakończona degustacją znakomitych i absolutnie jedynych w swoim rodzaju wódek polskich.

Mit numer 2 – Muzeum Wódki Polskiej położone jest w zwykłym budynku

Często wydaje nam się, że skoro coś jest muzeum, to w zasadzie na pewno położone jest w jakiejś starej kamienicy i na pewno za ciekawie się nie prezentuje. Tymczasem dzisiaj naprawdę to wszystko wygląda zupełnie inaczej. Przede wszystkim dzisiaj naprawdę bardzo często znajduje się w znakomitych lokalizacjach. I tak jest także w przypadku warszawskiego Muzeum Wódki Polskiej. Położone jest ono bowiem w zabytkowym budynku Zakładu Rektyfikacji, które z kolei leży na terenie Centrum Praskiego Koneser.

Więcej informacji o muzeum znajdziesz na stronie jedzbawsie.pl