Muzeum Wódki w Warszawie – podstawowe informacje

Muzeum Wódki Polskiej w Warszawie to jedno z najpopularniejszych miejsc wśród turystów w stolicy. Jest to wyjątkowe miejsce, w którym można zapoznać się nie tylko z historią wódki i procesem produkcyjnym, ale również z tym, jaki wywarła ona wpływ na polską kulturę, historię i politykę. Nie jest to jednak cała oferta muzeum. Na co można liczyć w muzeum wódki w Warszawie?

Eventy dla firm i osób prywatnych

Niewiele osób wie, ale muzeum oprócz interakcyjnych wystaw i projekcji zaoferować może wyjątkowe kino, strefę VIP, foyer, czy też bar 3/4. W praktyce oznacza to, że jest to doskonała lokalizacja na organizację różnorodnych eventów firmowych i spotkań integracyjnych. W muzeum można zorganizować profesjonalne warsztaty i szkolenia, prelekcje filmowe i pokazy, prezentacje oraz spotkania biznesowe.

Z drugiej strony istnieje możliwość zorganizowania atrakcyjnych wieczorów tematycznych, kawalerskich, panieńskich czy też urodzin i imprez okolicznościowych. Wszystko to sprawia, że Muzeum Wódki Polskiej stało się wyjątkowo atrakcyjną przestrzenią zarówno dla turystów, przedsiębiorców, jak i mieszkańców Warszawy. Ponadto istnieje możliwość zwiedzenia samego muzeum. Na jakie atrakcje można liczyć? Odpowiedzi znajdują się niżej.

Muzeum — co można obejrzeć?

Tak, jak zostało to wspomniane wcześniej, wódka jest jednym z atrybutów polskości na świecie. Chociaż nie wszystkim się to podoba, to z pewnością można ją określić jako część dziedzictwa narodowego. Wyraźnie pokazują to różnorodne interaktywne prezentacje, projekcje i ekspozycje, które czekają na gości w muzeum.

W czasie zwiedzania muzeum odwiedzający nie tylko zapoznają się ze sposobem wytwarzania wódki czy też z wykorzystywanymi do jej stworzenia surowcami, ale również będą mieli niepowtarzalną możliwość skosztowania najlepszych polskich wódek.

Wszystko to ze względu na obecność w muzeum specjalnej przestrzeni gastronomiczno-usługowej, w której znajduje się Vodka Academy, bar 3/4 oraz usytuowany przy nim taras. Wszystko to mieści się w historycznym i wyjątkowo atrakcyjnym budynku Zakładu Rektyfikacji.

Więcej o Muzeum Wódki w Warszawie można znaleźć na Businessinsider.com.pl