Oryginalne miejsce w Warszawie

Muzeum wódki w Warszawie to pierwszy taki obiekt na świecie, który przepełniony jest historią i masą różnorodnych informacji na temat tego trunku. To tu bowiem dowiemy się jak powstała wódka oraz jakie są flagowe marki, które od lat wiodą prym na naszym rynku. To miejsce z olbrzymim potencjałem, które zaciekawi nie tylko koneserów tego alkoholu. Przekonaj się sam. 

Ciekawa wystawa

Muzeum to w niczym nie przypomina muzeów, w których przez kilka godzin ogląda się nie zawsze oczywiste eksponaty uzupełnione o obszerne opisy. Tutaj bowiem postawiono na interaktywne ekspozycje, prezentacje, filmy multimedialne. Tu także na własne oczy można zobaczyć jakie trunki piło się dawniej na ziemiach polskich, jak zmieniał się alkohol na przestrzeni lat oraz co doprowadziło do tego, cze dzisiejsza wódka jest tak lubiana i ceniona na całym świecie przez wiele osób. Warto skorzystać z pomocy profesjonalnego przewodnika, który jeszcze bardziej wprowadzi odwiedzających to miejsce w niezwykły jego klimat. 

Degustacja

Gdy odwiedzający obejrzą całą galerię – mogą przejść do kolejnego punktu programu. To muzeum bowiem charakteryzuje się jeszcze jednym, ciekawym punktem programu zwiedzania. Jest to mianowicie degustacja alkoholu przez dorosłych, która przeprowadzana się w specjalnym pomieszczeniu – w barze Akademii Wódki, prowadzona przez elitarnych barmanów. Ten moment to zwieńczenie zwiedzania, które jest niezwykle ciekawe i ekscytujące ze względu na wiele różnorodnych informacji. Klimatu dodaje jeszcze miejsce, w którym znajduje się muzeum.

Więcej informacji

Opinie dotyczące muzeum wódki na portalu Trip Advisor: https://pl.tripadvisor.com/Attraction_Review-g274856-d14183537-Reviews-Polish_Vodka_Museum-Warsaw_Mazovia_Province_Central_Poland.html

Oficjalna strona muzeum: https://muzeumpolskiejwodki.pl/