Wyjątkowe muzeum na mapie Krakowa

Będąc w Krakowie, obowiązkowo trzeba zobaczyć miejsca, z których słynie to miasto. Wyjątkowe muzea, klimatyczne uliczki oraz ciekawe atrakcje sprawiają, że oprócz turystów, korzysta z uroków tego niesamowitego miasta. Gdzie warto się udać, będąc choćby 2-3 dni w Krakowie?

Wawel


Tego miejsca nie trzeba nikomu przedstawiać. Wielu Polaków przyjeżdża do Krakowa tylko po to, by zobaczyć Wawel – miejsce królów. To tu zawsze można spotkać pełno osób mówiących w różnych językach i pochodzących z rozmaitych krajów i to tu są zawsze olbrzymie kolejki. Wawel to zdecydowanie obowiązkowy punkt każdej wycieczki. https://www.seekrakow.com/en/schindlers-factory-guided-tour/

Muzeum Shindlera – schindler’s factory


To muzeum to także ważny punkt historyczny na mapie Krakowa. Muzeum to od początku jego otwarcia przyciąga historyków oraz osoby, które zaciekawione są, jak żyło się w trudnych czasach II Wojny Światowej. Na miejscu czeka na zwiedzających masa eksponatów pozostałych z tamtych czasów, filmy oraz fotografie, które rzetelnie ukazują wszystko. Ponadto, można skorzystać z profesjonalnego przewodnika, który doskonale wprowadzi zwiedzających w historię tego miejsca. Wyjątkowe przeżycia podczas 2-godzinnego zwiedzania – gwarantowane.

Klimatyczne uliczki


Kraków jest piękny o każdej porze roku. Klimatyczne uliczki, przyjazne restauracyjki i kawiarnie oraz ciekawe miejsca zachęcają, by skorzystać z ich uroku o każdej porze dnia. Do Krakowa warto się wybrać choćby na weekend, by odpocząć i obejrzeć wszystko to, co oferuje to miasto.