Zabytki kolejowe w Krakowie, czyli tours in Krakow w przyszłości

Kraków – oprócz wielu swoich niebywałych zalet – ma jeszcze jeden turystyczny atut, który warto polecić wąskiemu gronu miłośników kolei. Jest to oczywiście dopiero projekt, ale (z biegiem czasu) być może będzie on do zrealizowania. Zwłaszcza, że potencjał jest tu bardzo duży. Kiedy zatem kolejowe tours in Krakow będą miały rację bytu?

Wakacje kolejowe w Krakowie

Brzmi strasznie? Skądże znowu! Jak na Galicję przystało, również i w Krakowie znajduje się miejsce, które na kolejowej mapie Polski odgrywa szczególną rolę. Tym miejscem jest oczywiście tamtejszy dworzec, który jednak na chwilę obecną jest niestety nieczynny. Mowa rzecz jasna o jego „zabytkowej” wersji, gdyż ta nowa ma postać centrum handlowego z zabudowaną, podziemną obsługą transportowo – logistyczną.

W czym jest problem?

Tym razem nie chodzi o pieniądze. Problem polega na tym, że ten wybudowany w połowie XIX wieku obiekt, nie może być wykorzystany ze względu na niewielką ilość miejsc parkingowych. W jego okolicy praktycznie nie ma możliwości zaparkowania auta, co dyskwalifikuje to miejsce jako punkt przynoszący w miarę duże dochody.

Podsumowanie

Seekrakow.com tours in Krakow jeszcze nie mają racji bytu. Niestety nie wiadomo, jak długo taki stan rzeczy będzie jeszcze trwał. Tymczasem w okolicy stolicy Małopolski, liczba kolejowych i zabytkowych obiektów stale spada. Czy to oznacza, że z biegiem czasu nikt ich już nie zobaczy? Być może nie.