Zwiedzanie Krakowa

Kraków to zdecydowanie jedno z najpiękniejszych polskich miast. Nic więc dziwnego, że jest tak bardzo oblegane przez turystów z różnych stron świata. Jednym z najczęściej wybieranym obiektem jest znany wszystkim Zamek Królewski na Wawelu.

Wawel castle tour

Jest to nic innego jak wycieczka po zamku królewskim na Wawelu. Co takiego turyści mogą zobaczyć podczas zwiedzania? Otóż sam zamek stanowi wielowiekową siedzibę królów Polski, co czyni go najważniejszym obiektem historycznym w naszym kraju. SeeKrakow daje możliwość zejścia i odwiedzenia słynnej Smoczej Jamy oraz zdobycia najwyższych poziomów baszty sandomierskiej. Wawel jest wapiennym wzgórzem Krakowa oraz położone jest nad Wisłą, dzięki czemu turyści dodatkowo mają wspaniałe widoki na otaczające ich okolice. Zamek królewski na Wawelu posiada aż 71 sal wystawowych! Obiekt był wielokrotnie odbudowywany i remontowany, na co wpływ miały liczne rozboje i pożary. Obecnie cały kompleks pałacowy jest w świetnej kondycji.

Wawel, zamek oraz wszystkie okoliczne zabytki obecnie są otwarte dla zwiedzających. Dodatkowo możliwość zwiedzania z przewodnikiem przybliży nam troszkę bliżej historie jednego z najważniejszych zamków w Polsce. Jeśli szukamy pięknych widoków i ciekawej historii, zamek na Wawelu okaże się strzałem w dziesiątkę zarówno dla rodziców jak i dla dzieci, które będą mogły odwiedzić jaskinię słynnego smoka, o którym to czytały bajki.